KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15873023
nr 1587 3023
Anna-Lisa Nystedt
(1920-2000), Sverige
Signerad. Blandteknik, bildmått: 25x33cm, yttermått inklusive ram: 45x51cm
Anna-Lisa Nystedt, svensk keramiker och målare född 1920, död 2000 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:26:08
11/12 20:20:00
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Anna-Lisa Nystedt
Läs mer om Anna-Lisa Nystedt